• Wrzesień 2022

• @Laboratoria Przyszłości to program, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych uczniów m.in. szkół podstawowych. We wrześniu uczniowie kl. V–VIII poznawali program TinkerCad. Służy on do modelowania 3D online i działa w przeglądarce internetowej. Jest popularną platformą do tworzenia modeli do druku 3D, a także wstępem do konstruktywnej geometrii bryłowej w szkołach.

We wrześniu w ramach programu @Laboratoria Przyszłości naszym uczniom udało się za pomocą kupionego sprzętu nagrać krótkie momenty Ogólnopolskiej Akcji NARODOWE CZYTANIE 2022, która odbyła się w naszej szkole w sobotę 3 września. Zrobili fotografie, nagrali krótki filmik.

Uczniowie są zachwyceni, że przez projektowanie w programie zaczniemy przygodę z drukarką 3D.