• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

•    21 marca powitaliśmy w naszej szkole wiosnę. Tego dnia każdy zaznaczył jej nadejście zielonym elementem w swoim ubraniu.

Od rana odbywały się konkursy z różnych dziedzin. Najpierw wszyscy uczniowie pisali dyktando konkursowe. Później odbywały się konkursy matematyczne i czytelnicze w grupach wiekowych. Klasa pierwsza rywalizowała z drugą, trzecia z czwartą, piąta z szóstą oraz siódma z ósmą.

W konkursie matematycznym uczniowie rozwiązywali zadania, łamigłówki, a najmłodsi bajki matematyczne. W konkursie czytelniczym odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanych lektur, legend oraz wierszy. Punkty z obu konkursów zostały zsumowane i wyłoniono zwycięzców w każdej grupie. Pierwsze miejsca uzyskała klasa I, klasa IV, klasa V oraz klasa VIII. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy za udział, a wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni słodyczami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Klasa ósma wraz z panią dyrektor oraz wychowawcą udała się na projekcję filmu „Kamienie na szaniec”. Tam uczestniczyła w dyskusji na jego temat.

Na zakończenie dnia uczniowie starszych klas brali udział w akcji „sprzątanie świata ”, a najmłodsi rozwiązywali łamigłówki i zadania ekologiczne „Wspólnie dbamy o czyste powietrze”.