• AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

• Wspaniała trzynastka uczniów klasy I brała udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Głównym celem programu było wdrożenie pierwszoklasistów do przestrzegania zasad bezpieczeństwa: na drodze, w szkole, domu oraz Internecie. Uczniowie pogłębiali swoją wiedzę oraz ciekawość na zajęciach z wychowawcą.
            Pomysłodawcy projektu zapewnili obszerne materiały edukacyjne w postaci: filmów edukacyjnych, kart pracy, komiksów oraz prezentacji dla rodziców. Po przeprowadzonych zajęciach uczniowie rozwiązali Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Wszyscy znakomicie poradzili sobie z zadaniem. Każdy uczeń otrzymał dyplom uczestnictwa w Akademii. Natomiast szkoła weszła w posiadanie Certyfikatu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

• DZIEŃ MAMY 2024

• 29 maja 2024 r. w remizie OSP odbyła się akademia z okazji Dnia Mamy.
            Uroczystość rozpoczęła się od pięknego występu przedszkolaków, którzy zatańczyli i zaśpiewali dla swoich kochanych mam. Następnie uczniowie klasy I, przedstawili scenkę ukazującą z przymrużeniem oka, jak mamusie kochają swoje pociechy. Później na scenę wkroczyli wspaniali aktorzy z klasy IV. Wyśmienicie zagrali „Domowe Rewolucje”. Nie mogło zabraknąć pięknych piosenek oraz wzruszających wierszy. Akademię uświetnili muzykujący uczniowie. Na zakończenie cała szkolna brać zaśpiewała „Sto lat”. Na każdą mamę czekało pyszne ciastko, a także upominek wykonany przez dziecko. Wszystkim Mamom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia oraz podziękowania za trud wychowania.

• Szkolny Konkurs Wiedzy o Niemczech

• W dniu 21 maja 2024 r. uczniowie klasy VI, VII i VIII przystąpili do szkolnego Konkursu Wiedzy o Niemczech. W konkursie uczniowie zmierzyli się z zagadnieniami z dziedziny geografii, historii, literatury, polityki i szeroko rozumianej kultury Niemiec. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu w języku polskim i wymagał wszechstronnej wiedzy.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce - Weronika Grapa kl.VIII

II miejsce - Laura Grapa kl. VII

III miejsce - Justyna Walkowiec kl.VIII

Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Goethe-Institut Kraków i wydawnictwo Nowa Era.

Konkurs zorganizowała i przeprowadziła pani Patrycja Gapińska - nauczycielka języka niemieckiego.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!