AKCJA 1%DLA NASZEJ SZKOŁY

Nawigacja

Nawigacja

  liczba odwiedzin: 121622
  • Statut szkoły 2015/2016

  • Światowy Dzień Pluszowego Misia po raz pierwszy w naszej szkole

   25.11.2013

   Światowy Dzień Pluszowego Misia po raz pierwszy w naszej szkole - Obrazek 1
   25 listopada w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy pojawił się w szkole z misiem, nie tylko uczniowie. Uczniowie klas młodszych na zajęciach plastycznych wykonywali "wyjątkowego misia" -taki sam szablon misia został różnie ozdobiony przez każdego ucznia (wyklejanie z papieru, bibuły ozdabianie włóczką). Prace uczniów można obejrzeć na dolnym korytarzu szkoły, na sztalugach. Były piosenki o misiach, które przygotowały poszczególne klasy. Każda klasa miała tego dnia do wykonania własne zadanie nawet przedszkolaki, które przygotowały baloniki z misiami. Klasa pierwsza pojawiła się w szkole w maskach misia, druga przygotowała zadania matematyczne o misiach, trzecia przedstawiła misie sławne w literaturze i filmie, czwarta klasa recytowała wiersze; piąta przygotowała dla dzieci różne zagadki, rebusy i puzzle, a szósta wiadomości i konkurs o niedźwiedziach. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i zadowoleni. Było bardzo miło, na koniec każdy otrzymał od pani dyrektor pamiątkową naklejkę z misiem lub ołówek.Dziękuję wszystkim nauczycielom za pomoc uczniom w przygotowaniu zadań i piosenek na ten dzień -koordynator działań ;)Justyna Kołodziej

   Światowy Dzień Pluszowego Misia po raz pierwszy w naszej szkole - Obrazek 2

  • Uroczystość z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

   11.11.2013

    Uroczystość z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę - Obrazek 1Uroczystość z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę - Obrazek 2Uroczystość z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę - Obrazek 3Pani Kasia Sołtys wraz z uczniami klasy IV przygotowała uroczystość na wysokim poziomie, zarówno pod względem merytorycznym, jak też wizualnym. Oprócz nauczycieli swoją obecnością zaszczycił nas ks proboszcz Kazimierz Gunia. Głównym elementem dekoracji była tablica "gazetka", która wypełniała się ważnymi datami, hasłami i symbolami wraz z przebiegiem uroczystości. Taki sposób prowadzenia akademii spowodował duże zainteresowanie i zaangażowanie nawet wśród młodszych uczniów. Na tablicy pojawiła się flaga, godło, ważne daty i hasła. Uczniowie przypominali ważne fakty historyczne, recytowali wiersze i śpiewali patriotyczne piosenki. Na uroczystości z piosenkami patriotycznymi wystąpili uczniowie, którzy zajęli najwyższe miejsca na konkursie rejonowym piosenki patriotycznej: Gabrysia Grzybacz (kl V) i duet Dagmara Pieronek i Maciej Grzybacz (kl IV). Wszyscy byli zachwyceni tym występem. Akademia przygotowana była bardzo profesjonalnie -gratulacje dla pani Kasi Sołtys.

    Uroczystość z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę - Obrazek 4

  •  

   Wycieczka klasy I do skansenu w Zubrzycy Górnej - Obrazek 1

   30 X 2013 r. klasa 1 udała się na wycieczkę do Skansenu w Zubrzycy Górnej. Dzieci brały udział w zajęciach, na których wykonywały ozdoby z bibuły. Później uczniowie zwiedzali zabytkowe budynki skansenu, między innymi kościół, dwór Moniaków, olejarnię, wozownię, a także zobaczyli zabytkową plebanię sprowadzoną z Podwilka. Po zwiedzaniu był czas na zabawę na placu zabaw.

    

  • Dzień Orawski 29. 11. 2012 r.

   Dzień Orawski 29. 11. 2012 r. - Obrazek 1

   29.11.2012 r. jak co roku w naszej szkole odbył się Dzień Orawski. Przybyli zaproszeni goście, rodzice, członkinie Koła  Gospodyń Wiejskich. Obecni byli oczywiście również nauczyciele i uczniowie. Rodzice oraz panie z koła Gospodyń Wiejskich przygotowały wspaniałe regionalne potrawy i wypieki. Możnabyło skosztować między innymi tradycyjnej chrzanówki -kwaśnicy, moskoli, rogali, kluski, serów regionalnych ciast i innych pyszności. Muzyczną wspaniałą oprawę stworzyła kapela orawska z panem Krystianem Grzybaczem na czele. Uczniowie śpiewali orawskie przyśpiewki i piosenki oraz grą aktorską przedstawili prace i zwyczaje panujące na Orawie w dawnych czasach. 

   Po uroczystości Dnia Orawskiego odbyła się Zabawa Andrzejkowa. 

   W galerii można obejrzeć zdjęcia z obu tych uroczystości. 

  • Zdjęcia z wycieczki do Skansenu w Zubrzycy Górnej znajdują się w albumie fotograficznym.

  • 6- LATEK W SZKOLE. NASZA SZKOŁA JEST DOBRZE PRZYGOTOWANA DO PRZYJĘCIA 6- LATKÓW DO KL. I

   6- LATEK W SZKOLE. NASZA SZKOŁA JEST DOBRZE PRZYGOTOWANA DO PRZYJĘCIA 6- LATKÓW DO KL. I

   1. Sale dla klas I- III wyposażone są w pomoce naukowe i zabawki dzięki udziałowi w projektach unijnych "Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia" i "Radosna Szkoła"

   2. Nauczyciele klas I- III mają przygotowanie do pracy z dziećmi młodszymi.

   3. W szkole realizowane są programy rządowe " Szklanka Mleka" i " Owoce w Szkole"

   4. Rodzice są partnerami szkoły i wspierają wychowawców we wszystkich obszarach działalności szkoły.

   JEŻELI TWOJE DZIECKO:

   potrafi zadawać pytania i wysłuchać odpowiedzi

   -  rozumie polecenia formułowane przez dorosłych

   -  potrafi zwrócić się o pomoc

   potrafi się przedstawić, wie ile ma lat i gdzie mieszka

   -  chętnie bawi się z rówieśnikami w gry i zabawy dziecięce, przestrzegając regół

   -  interesuje się książkami i opowiadanymi  historiami

   -  opowiada historyjki do obrazków

   potrafi podzielić proste słowa na sylaby (np. mama, tata )

   rysuje, maluje, lepi z plasteliny i potrafi posługiwać się nożyczkami

   podczas rysowania, zabawy - potrafi skupić się na zadaniu i stara się doprowadzić je do końca

   - potrafi liczyć, dodawać i odejmować na przedmiotach i na palcach

   - umie pokazać prawą i lewą stronę

   to znaczy, że z powodzeniem rozpocznie naukę w pierwszej klasie.

   Jeżeli Twoje dziecko chce iść do szkoły, a w większym lub mniejszym stopniu radzi sobie w wymienionych wyżej zakresach, na pewno da sobie radę w pierwszej klasie.

  • IX Dzień Orawski w naszej szkole

   29.11.2011 r. w naszej szkole odbył się IX Dzień Orawski, w którym uczestniczyli rodzice , uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goscie. Uroczystość rozpoczęła się programem artystycznym zatytułowanym "Pasym jo se pasym krowicki za lasym". Całość uśwetniała kapela orawska oraz chórek szkolny. Wystąpiła też ludowa poetka, która na tą okazję napisała teksty związane z pasieniem krów. Uczeń klasy V zaprezentował gadkę Ireny Grobarczyk "Cymu ujek nie pijoł mlyka". Po części artystycznej wszyscy udali się na orawski poczęstunek, który przygotowali rodzice. Podano kawę z mlekiem, kołacze, moskole z masłem, bigos, kapustę z bobem, chleb ze smalcem lub serem, oscypki i inne przysmaki. Na zakończenie odbyła się zabawa, która polegała na popisywaniu się znajomością gwary orawskiej. Zadowoleni i w wesołych nastrojach wszyscy rozeszli się do domu. Uroczystość była udana.

    

    

   IX Dzień Orawski w naszej szkole - Obrazek 1

   Grono pedagogiczne i uczniowie składają serdeczne podziękowania rodzicom za przygotowanie poczęstunku.

   Więcej zdjęć w galerii.

  • Serdeczne podziękowania dla Pana Stanisława Możdżenia sponsora butów sportowych dla szkolnej drużyny chłopców

   Serdeczne podziękowania dla Pana Stanisława Możdżenia sponsora butów sportowych dla szkolnej drużyny chłopców - Obrazek 1

  Aktualności

  Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Podwilku
   Szkoła Podstawowa nr 1 w Podwilku

   NIP 735-103-70-73
   REGON 490548652
  • 182852937

  Galeria zdjęć