• "Der schönste Adventskalender- Najpiękniejszy kalendarz adwentowy"

• W dniu 19 grudnia br. został rozstrzygnięty konkurs plastyczno - językowy na najpiękniejszy kalendarz adwentowy. Celem konkursu była popularyzacja języka niemieckiego, poszerzenie wiedzy o tradycjach bożonarodzeniowych w Niemczech oraz rozwijanie umiejętności językowych i uzdolnień plastycznych. W konkursie zwyciężyły uczennice: Zuzanna Sarniak i Oliwia Piekarczyk z klasy VIII oraz Laura Grapa z klasy VII. Uczennice przygotowały ciekawe kalendarze adwentowe, wykonane różnorodną techniką oraz wykazały się bardzo dobrą znajomością słownictwa związanego z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Zwycięzcy konkursu otrzymali upominki ufundowane przez Ambasadę Republiki Federalnej Niemiec oraz Wydawnictwo "Nowa Era".Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Patrycja Gapińska - nauczyciel języka niemieckiego.

• "Serce za Odwagę "

• W tym roku szkolnym nasza szkoła przyłączyła się akcji „Serce za Odwagę”.

„Serce za Odwagę” to ogólnopolska akcja, w ramach której dzieci ze szkół i przedszkoli przygotowują kartki świąteczne dla weteranów II wojny światowej.

Nasze Przedszkolaki oraz uczniowie wykonali ok 40 kartek bożonarodzeniowych dziękując w ten symboliczny sposób za wielką odwagę, jaką wykazali się bohaterowie w czasie walk o to, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.

Nasze kartki zostały już wysłane i już niedługo trafią do żyjących weteranów Podziemia Niepodległościowego w Polsce i za granicą.

Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji bardzo dziękujemy 😊

„Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna.” - Seneka Młodszy

• 🐕‍🦺🐾Tusz do Paki 🐾🦮

• W tym roku szkolnym nasza szkoła przyłączyła się do kampanii edukacyjno-charytatywnej, której celem jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek – tzw. kartridży. Beneficjentem akcji jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce (TOZ).

Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów (nie tonerów) z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanego kartonu. Zebrane w ten sposób odpady przekażemy do recyklingu i zakupimy karmę dla zwierzaków ze schronisk🐕‍🦺🐶🐺. Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do ich misek🥣

WAŻNE! Tusze muszą pochodzić z drukarek atramentowych i być oryginalne, czyli nigdy wcześniej nienapełniane.

Dzięki uczestnictwu w kampanii uczymy dzieci zachowań proekologicznych i prospołecznych oraz wyrabiamy wrażliwość na niedolę bezdomnych zwierząt. 🐺🐶

🐾🐾To proste! Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki!🐾🐾

• Mikołajki 2023

• 6 dnia grudnia wypatruje każde dziecko i dorosły, bo w tym dniu o wszystkich pamięta św. Mikołaj, a najmłodszym przynosi prezenty.

Naszą szkołę również odwiedził. Dzieci od samego rana były bardzo podekscytowane. Niecierpliwie czekały na gościa. Św. Mikołaj przyszedł bardzo zmęczony, bo przyniósł mnóstwo prezentów dla grzecznych dzieci.
            Na powitanie biskupa najmłodsi zaśpiewali radosne piosenki. W zamian św. Mikołaj obdarował dzieci upominkami i słodkościami. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i szczęśliwi zprezentów i spotkania ze św. Mikołajem. Na twarzach dzieci pojawił się uśmiech od ucha do ucha.
            Na pamiątkę każda klasa zrobiła sobie zdjęcie ze św. Mikołajem, do czego został
            wykorzystany sprzęt z Programu Laboratoria Przyszłości.

• Warsztaty – ozdoby świąteczne

• 5 grudnia 2023 r. do oddziału przedszkolnego przyszła p. Anna Duda-Łaciak, aby opowiedzieć dzieciom o swojej pasji ukrytej w sznurkach makramy. Przygotowała dla dzieci ciekawe warsztaty, podczas których każdy przedszkolak mógł spróbować swoich umiejętności w tworzeniu zawieszek na choinkę. Dzieci, z pomocą pań, przygotowały renifera i aniołka, by ozdobić swoje choinki w domu. Pani Annie serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wprowadzenie nas w magię świąt Bożego Narodzenia.

• Andrzejki 2023

• 29 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie wzięli w niej udział. Samorząd Uczniowski przygotował bardzo bogatą i urozmaiconą ofertę rozrywek. Stanowiły ją: wróżby w wigilię św. Andrzeja u świetnych wróżek z klasy ósmej, foto-budka, loteria, bardzo dobrze zaopatrzony sklepik, a także malowanie twarzy oraz tatuaże wykonywane przez nasze profesjonalistki-ósmoklasistki. Nasi znakomici DJ przygotowali hity dla małych i dużych. W przerwach od tańca odbywały się różne zabawy: krzesełka, posągi, taniec z balonem i wiele innych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
            Dochód z wydarzenia został przeznaczony na pomoc dla Kubusia Bachuli.

• Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada to Dzień Pluszowego Misia, dlatego dzieci z klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego, dzień wcześniej poznały historię tego święta, najpopularniejsze misie z bajek dla dzieci, a także pobawiły się w zabawę naśladowczą z wierszykiem. Dzieci wspólnie stworzyły plakaty przedstawiające misia. Wszyscy tego dnia przynieśli swoje ulubione maskotki, o których chętnie opowiadali.