• "Już pływam"

• Gmina Jabłonka pozyskała środki finansowe w wysokości 13 930,00 zł na realizację w 2023 roku małopolskiego projektu pn. „Już pływam”, w ramach zadania „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”.
            Dofinansowanie pochodzi od Województwa Małopolskiego. Całkowity koszt projektu to 27 924,60 zł. Kwota wkładu finansowego rodziców wynosi 13 994,60 zł. Projekt zakłada realizację zajęć nauki pływania na basenie przez instruktora oraz przewóz uczniów spod szkoły do miejsca odbywania się zajęć i z powrotem, których organem prowadzącym jest Gmina Jabłonka w okresie od 1 września br. do 20 grudnia br. W naszej szkole utworzona została grupa składająca się z 15 uczniów, którzy do tej pory nie mieli możliwości z korzystania z nauki pływania. Dla grupy przewidziano 11 godzin lekcyjnych zajęć. Dzięki współfinansowaniu projektu ze środków finansowych otrzymanych od Województwa Małopolskiego dzieci z naszej szkoły podczas zajęć nauczą się pływać oraz nabiorą aktywności ruchowej. Pływanie wspomaga również rozwój intelektualny, pozytywnie wpływa na podniesienie ogólnej wydajności organizmu oraz kształtuje prawidłową postawę ciała.
            Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

• Wycieczka klas IV-VIII

• 5 czerwca uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami zwiedzali Zamek w Niedzicy oraz pływali statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim.

Zwiedzanie rozpoczeliśmy w Niedzicy - Zamku, gdzie poznaliśmy historię zamku. Tuż po zwiedzaniu czekał już na nas statek "Harnaś", który przewiozł nas trasą widokową po jeziorze.

Kolejnym punktem wycieczki był Kościół św. Michała Archanioła w Dębnie, gdzie uczniowie zwiedzili cały obiekt, oraz wysłuchali ciekawej lekcji Pani przewodnik.

• Bezpieczne Harce 2023

• 27 maja grupa uczniów z klasy VII podjeła wyzwanie gry terenowej organizowanej przez UFC Group, 49 Błękitny Szczep im. Marka Kamińskiego i Instytut Rozwoju Orawy. Zadania nie były łatwe, ale uczniowie świetnie sobie poradzili i tym samym zdobyli I miejce w kategorii klas VII-VIII. To była świetna zabawa!