• Drogie Dzieci

• Z okazji Waszego Święta życzymy Wam, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach, aby każdy dzień był wielką przygodą, aby Wasze dzieciństwo było jak najlepsze i trwało jak najdłużej.

• Kochane Mamy....

•        26 maja Dzień Matki to bardzo ważne i osobliwe święto. Ten dzień zdarza się raz w roku. Matka, symbol dobroci i bezgranicznej miłości.
                  Jak co roku tak też i w tym, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Matki. Z tej okazji wszyscy uczniowie zaprosili swoje mamy, aby podziękować im za trud wychowania.
                  Goście obejrzeli program artystyczny w wykonaniu młodszych klas i przedszkolaków, na który złożyły się piosenki o kochanej mamie, wiersze i życzenia dla mam. Uczniowie klasy IV zatańczyli układ taneczny do tańca brazylijskiego. W dalszej części zaprezentowały się Mażoretki. Na koniec wybrzmiało gromkie ,,Sto lat’’.
                  Po występach mamy zostały zaproszone na kawę i pyszne ciastko.
                  Bardzo dziękujemy wszystkim mamom za liczne przybycie.

• Szkolny etap Orawskiej czytanki

• 20 maja w naszej szkole odbyły się eliminacje do konkursu "Orawska czytanka" w trakcie których zostali wyłonieni uczniowie, którzy będą nas reprezentować na etapie gminnym. Trzymamy mocno kciuki.

• Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• 04 maja 2022r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, klasy V i VI przygotowały montaż słowno-muzyczny. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 231 lat i dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Była to także sprzyjająca okoliczność do pielęgnowania patriotyzmu wśród uczniów naszej szkoły

• 22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi

• Święto to obchodzone jest na świecie od 1970 r. a w naszym kraju od ponad 30 lat.  W tym dniu na całym świecie odbywają się uroczystości, imprezy i spotkania mające na celu promocję postaw proekologicznych. Z tej okazji uczniowie klasy II przygotowali krótką inscenizację, jak należy dbać o nasze środowisko. ​​​​​​​

• Klasowy dzień gofra

• W piątek 25 marca w klasie unosił się zapach pysznych i zdrowych owoców. Wychowawczyni wraz z dziećmi zorganizowali klasowy Dzień Gofra. Każdy drugoklasista przyniósł  swój  ulubiony owoc i coś to dekoracji- bitą śmietanę, dżem, owocowy mus. Najpierw uczniowie  przypomnieli sobie budowę piramidy zdrowego żywienia. Następnie przyporządkowali gofry  i owoce do odpowiedniego poziomu piramidy. W dalszej części każdy uczeń otrzymał gofra,  którego pięknie udekorował. Na końcu odbyła się długo wyczekiwana degustacja pysznych gofrów.

• Wielkanoc tuż tuż

• 23 marca w OCK w Jabłonce gościł Teatr Banasiów. W tym dniu wystawiał sztukę  dla najmłodszych. Uczniowie kl. 0-3 naszej szkoły , mieli szansę obejrzeć przedstawienie, nawiązujące do zbliżających się świąt wielkanocnych  pt: ,,Zajączkowe niespodzianki''. Sztuka bardzo podobała się widzom. Dzieci mogły  aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu, podpowiadały dobrym bohaterom.