• „Mała książka –wielki człowiek”

• Dnia 28 października uczniowie klasy pierwszej otrzymali książki oraz dyplomy w ramach projektu „Mała książka –wielki człowiek”.

Projekt ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Trzeci etap kampanii „Mała książka – wielki człowiek” został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Specjalnie przygotowana książka zaprasza pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest rozpoznawanie liter, składanie ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury .

Uroczyste wręczenie książek uczniom poprzedziły krótkie zajęcia, na których obecna była pani dyrektor oraz pani bibliotekarka. Wychowawczyni zaprezentowała książkę i zapoznała dzieci z przekazem autorki. Uczniowie słuchali również wiersza pt. „Ja jestem książka” oraz uczestniczyli w zabawach dotyczących książki i dołączonej do niej wklejki (plakatu z literami). Po zajęciach w klasie wszyscy udali się do biblioteki szkolnej, gdzie nastąpiło pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki oraz wręczenie dyplomów i książek.

Do wykonania zdjęć użyto aparatu pozyskanego w ramach programu @Laboratoria Przyszłości

• 14 Października

• Dnia 14 października w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej połączone z pasowaniem uczniów klasy pierwszej.  Uroczystość rozpoczęła msza święta, którą odprawił ks. proboszcz Zbigniew Fidelus. Na zakończenie nastąpiło poświęcenie uczniowskich tornistrów. Następnie cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi udała się do budynku szkoły, gdzie odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy pierwszej i czwartej pod kierunkiem wychowawczyń p. Małgorzaty Brandys i p. Justyny Kołodziej. Podczas akademii uczniowie klasy pierwszej prezentowali swoje umiejętności recytując wiersze, śpiewając piosenki oraz wykonując inne zadania. Następnie głos zabrała p. dyrektor Barbara Zgama, która pasowała pierwszoklasistów na uczniów symbolicznym ołówkiem. Doceniła również zaangażowanie i wysiłek uczniów. Nagrodziła również nauczycieli wyróżniających się w pracy.

• Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

• Drodzy Nauczyciele!

W dniu święta Komisji Edukacji Narodowej pragniemy złożyć Wam najszczersze i najserdeczniejsze życzenia. Z całego serca dziękujemy za Wasz trud oraz cierpliwość do nas. Wiemy, że nie jest to takie łatwe. Niech to święto napełni Was na ten cały rok uśmiechem i radością.

Życzymy, aby ten dzień był dla Was wyjątkowy!