• Pożegnanie uczniów klasy VIII

•                 Dla uczniów klasy VIII zakończył się pewien etap w ich życiu. Każdy z nich zostawia w naszej szkole małą cząstkę siebie, ale także zabiera na całe życie , kawałek naszej szkoły.

Dnia 23 czerwca 2022 roku, w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów klasy VIII. Najpierw odbyła się krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy VII, którzy w imieniu wszystkich uczniów pożegnali swoich starszych kolegów. W drugiej części tegoroczni absolwenci podziękowali wszystkim, za chwile spędzone w naszej szkole.

Na koniec głos zabrała Pani dyrektor, która pogratulowała uczniom promocji i ukończenia szkoły podstawowej oraz życzyła sukcesów w dalszej nauce.

• Wycieczka klas IV-VII

• 13 czerwca uczniowie klasy IV, V, VI, VII Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami zwiedzali Kopalnie Soli w Bochni oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w Krakowie.

Zwiedzanie rozpoczeliśmy w Kopalni, gdzie zjechaliśmy pod ziemię 212 m szybem Campi.Tuż po zjeździe czekała już na nas kolejka "KUBA", która przewiozła nas trasą Campi - Sutoris. Uczniowie mogli poznać historię jak powstała kopalnia, jak górnicy wydobywali sól na powierzchnie. Zwiedzali również kaplicę Świętej Kingi,

Kolejnym punktem wycieczki było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie uczniowie zwiedzili cały obiekt,

Wycieczka odbyła się w ramach projektu "Poznaj Polskę"

• Wycieczka klas I-III

• Dnia 08.06.2022 roku odbyła się wycieczka klas I-III do Wieliczki oraz Krakowa w ramach projektu MEiN „Poznaj Polskę dla dzieci z terenu Gminy Jabłonka”. Dzieci odwiedziły „Muzeum Żup Krakowskich” w Wieliczce, gdzie oglądały zabytkowe, cenne zbiory solniczek oraz podziwiały wystawę obrazów. Na zakończenie pobytu w Wieliczce uczniowie mogli zakupić pamiątki. Następnie grupa udała się do Krakowa na obiad, a później na wzgórze wawelskie. Najpierw uczniowie podziwiali zabytkowe zabudowania Wawelu oraz krajobraz rozciągający się u jego podnóża. Następnie odbyło się zwiedzanie części Zamku Królewskiego na Wawelu „Wawel Zaginiony” z przewodnikiem. Dzieci dowiedziały się jak na przestrzeni historii zmieniał się Wawel, jakie prace architektoniczne i budowlane tu trwały oraz jakie słynne postacie nad tym pracowały. Zobaczyły portrety, obrazy, rzeźby, stare dokumenty oraz wiele makiet przedstawiających różne oblicza Wawelu.