• NARODOWE CZYTANIE 2022 w Szkole Podstawowej nr 1 w Podwilku

• W tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania społeczność naszej szkoły, reprezentowana przez uczniów klas II–VIII, wystartowała o godz. 8.15. Na wstępie Filip, uczeń kl. VIII przybliżył zebranym kilka faktów z życia Adama Mickiewicza. Następnie pani Dyrektor przypomniała, że rok 2022 jest Rokiem Romantyzmu Polskiego, gdyż przypada w nim dwusetna rocznica wydania „Ballad i romansów” autorstwa Adama Mickiewicza. To wydarzenie zapoczątkowało nową epokę literacką.

Czytanie tegorocznej lektury rozpoczęli siódmoklasiści balladą „Świtezianka”, którą przeczytali ósmoklasistom. Ci z kolei przybliżyli kolegom i koleżankom z klasy siódmej balladę „Lilie”. Kolejna odsłona należała do piątoklasistów i szóstoklasistów. Wspólnie przeczytali „Powrót taty”. Bezpośrednio po nich czwartoklasiści zmierzyli się z „Panią Twardowską”. Kropkę nad i postawili trzecioklasiści i drugoklasiści, którzy wspólnie interpretowali balladę „Pani Twardowska”. Tej grupie towarzyszyli rodzice, wsłuchując się w historię Twardowskiego. Uczniom towarzyszyli ich wychowawcy.

Zdjęcia oraz film wykonano przy użyciu sprzętu zakupionego w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.