• Rekrutacja 2024/2025

• Szanowni Państwo,

Rekrutacja trwa od 29.01.2024 do 26.03.2024 (w tym skladanie wniosków o przyjęcie od 19 lutego do 1 marca). Proszę o dostarczenie wniosku wraz z RODO tylko z załącznikami, które dotyczą kandydata.

Załączniki znajdują się w zakładce -> Rekrutacja oddział przedszkolny w pasku z prawej strony.

Bardzo dziękuje,

z poważaniem,

• Karmnik dla ptaków

• Oddział przedszkolny, współpracując z rodzicami, zaprosił do siebie na zajęcia pana Łukasza Otrębiaka, który wspólnie z dziećmi zrobił karmnik dla ptaków. Pan Łukasz zaprezentował dzieciom rodzaje drewna wykorzystywane do budowy karmnika, pokazał narzędzia pracy i inne części potrzebne do złożenia wcześniej przygotowanych elementów. Dzieci miały możliwość z jego pomocą piłować drewno, wiercić dziury i przykręcać śruby. Samodzielnie odczytywały z miarki, ile długości powinny mieć poszczególne elementy karmnika. Po skończonej pracy stolarskiej przyszła pora na ozdabianie karmników według pomysłów dzieci.  Bardzo dziękujemy Państwu Otrębiakom za podarowanie dzieciom pamiątkowych drewnianych prezentów, a panu Łukaszowi za poświęcony czas i cierpliwość, oraz za pokazanie trudu rzemiosła stolarskiego.

• MAŁA KSIĄŻKA, WIELKI CZŁOWIEK 2023

• W grudniu w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” wszyscy pierwszoklasiści otrzymali specjalne wyprawki czytelnicze.

Celem projektu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Kampania została przygotowana specjalnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

W skład wyprawki wchodzą książka autorstwa Justyny Bednarek pt. „Wnuczka antykwariusza” oraz przewodnik dla rodziców pierwszoklasisty pt. „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”. Projekt ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tym samym jest bezpłatny.

Wręczenie książek odbyło się podczas lekcji bibliotecznej. Wychowawczyni pierwszoklasistów przygotowała prezentację z ciekawymi informacjami o książce. Dzięki temu uczniowie poznali, jak jest zbudowana książka, a także zawody związane z powstawaniem książkami tj.: korektor, recenzent, ilustrator, oraz miejsca, gdzie można kupić nowe oraz używane książki.

Pierwszoklasiści z zaciekawieniem obejrzeli film edukacyjny, z którego dowiedzieli się, jak powstaje książka. Pani bibliotekarka opowiedziała, na czym polega jej praca. Przedstawiła regulamin zachowania w bibliotece oraz zasady korzystania z zasobów biblioteki. Na koniec wspólnie napisaliśmy Kodeks czytelnika.

• GRUDNIOWA AKCJA CHARYTATYWNA W NASZEJ SZKOLE

• W okresie przedświątecznym SU wraz z opiekunami zorganizowali akcję charytatywną DZIEŃ CIACHA. Chętni uczniowie upiekli przepyszne ciasta oraz przygotowali zdrowe i kolorowe galaretki. Tym razem nasze dzieło wsparły podwilczańskie cukiernie. Do akcji bezinteresownie przyłączyła się rpani prowadząca grupę taneczną Mażoretki, podarowała własnoręcznie zrobione czekoladowe bałwanki, a także pani skarbnik naszej Rady Rodziców.

Serdecznie dziękujemy właścicielom za podarowanie pysznych i świeżutkich ciast i ciasteczek. W naszej szkole po raz drugi odbyła się tego typu akcja. Po raz kolejny rodzice i uczniowie nie zawiedli nas swoją postawą niesienia pomocy potrzebującym. Wszystkie wypieki rozeszły się jak świeże bułeczki. Bardzo dziękujemy za aktywny udział w akcji.

Dochód ze sklepiku, który działał podczas zabawy andrzejkowej, ze sprzedaży numeru grudniowego naszej gazetki ,,Żaczek’ oraz akcji DZIEŃ CIACHA wyniósł 3000 zł. Pieniądze te przekazaliśmy na leczenie Kubusia Bachuli. Wszystkim dziękujemy za wielkie serce.

• Szkolny Konkurs Wiedzy o Bohaterach Orawskich

• Uczniowie klas V-VIII brali udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Bohaterach Orawskich. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o życiu i dokonaniach wybranych bohaterów orawskich: ks. Ferdynanda Machaya, ks. Infuata Ferdynanda Machaya oraz Józefy i Emila Mika.Uczniowie rywalizowali na etapie klasowym, a następnie szkolnym Konkursu. Ostatecznie wyłoniono zwycięzców Konkursu, są to:

I miejsce- Weronika Grapa

II miejsce- Justyna Walkowiec i Martyna Chowaniec