• Zabawa andrzejkowa

• 23 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Samorząd uczniowski przygotował i przeprowadził wiele zabaw oraz konkursów, w których wszyscy chętnie brali udział. Dużym zainteresowaniem cieszył się sklepik, loteria losowa z atrakcyjnymi nagrodami oraz malowanie twarzy. Uczniowie chętnie korzystali z wróżb wróżki Klementyny, która mówiła nam co nas czeka w przyszłości np. przyszły zawód imię przyszłej żony lub przyszłego męża. Oczywiście każdy uczeń wiedział, że wróżby to tylko doskonała zabawa. Całą imprezę uświetniała nam fantastyczna muzyka, którą przygotowali  chłopcy z klasy VII.                                                     Wszyscy bawili się wyśmienicie.

• 11 Listopada - Dzień Niepodległości

• 17 listopada uczniowie naszej szkoły uczcili 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji Uczniowie klas V i VIII przygotowali dekorację oraz krótkie przedstawienie. Uczniowie z pozostałych klas mogli włączyć się w śpiew pieśni patriotycznych.

• Spotkanie z krawcową

•             W ramach współpracy z rodzicami, w oddziale przedszkolnym odbyło się spotkanie z panią Ewą Dudziak – mamą Zosi, która przybliżyła dzieciom zawód krawcowej. Pani Ewa przyniosła do przedszkola maszynę do szycia. Opowiedziała dzieciom o jej budowie oraz wytłumaczyła zasady jej działania. Zaprezentowała dzieciom także rodzaje materiałów i przybory, którymi w swojej pracy posługują się krawcowe. Dzieliła się z dziećmi swoją pasją do szycia i pokazała, jak wielką frajdę może dać wspólna zabawa w szycie.

Spotkanie miało także wymiar edukacji patriotycznej, ponieważ dzieci przypomniały sobie nasze barwy ojczyste i wykonały flagę Polski. Dzieci zapoznały się ze sposobem zaznaczania linii cięcia materiału, który próbowały samodzielnie przecinać. Pani Ewa zszywała kawałki materiału w całość, dzięki czemu powstała flaga polski. Zadaniem dzieci było samodzielne zakończenie szwu za pomocą igły i nitki. Przedszkolaki z ogromnym zapałem pracowały nad swoimi pracami. U dzieci można było zaobserwować zaciekawienie i radość w nabywaniu nowych umiejętności, ale były też chwile rozczarowania, gdy nie udało się nawlec nitki do igły lub igła ukuła w palec.

Dzieci świetnie się bawiły i z pewnością zajęcia pozostaną w ich pamięci na bardzo długo, a o przygodzie z szyciem będą przypominały im zabrane do domu flagi. Być może pani Ewa w niektórych dzieciach zaszczepiła swoją pasję i w przyszłości któryś z przedszkolaków wybierze właśnie taki zawód. Bardzo dziękujemy pani Ewie za poświęcony czas i wspaniałe zajęcia.

• Fabryka Czekolady

• 10 listopada klasy I-III były na wycieczce w Fabryce Charliego w Rabce-Zdroju. W pierwszej kolejności uczniowie obejrzeli projekcję filmu edukacyjnego o plantacji kakaowca i produkcji czekolady, połączoną ze słodkim quizem wiedzy. Po filmie dzieciaki założyły profesjonalne stroje cukiernicze. Wszyscy wyglądali fantastycznie. Następnie każdy mógł wziąć do ręki i oglądnąć prawdziwy owoc kakaowca z Ekwadoru. Po umyciu rąk uczestniczy warsztatów przystąpili do długo oczekiwanej pracy. Dzieciaki temperowały czekoladę, robiły czekoladowe kuleczki w czterech smakach, przygotowały pralinki w kształcie kwiatków i muszelek, dekorowały praliny rękawem cukierniczym. Wszyscy wyglądali bajecznie i czekoladowe. Na koniec każdy samodzielnie zapakował wyprodukowane przez siebie pralinki do specjalnej torebki foliowej. Po warsztatach wszyscy otrzymali słodki upominek w postaci draży. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z warsztatów. Drugim etapem wycieczki był spacer ulicami Rabki-Zdroju, zakup pamiątek i zdjęcie pod napisem I LOVE RABKA-ZDRÓJ. Na koniec uczniowie zjedli pyszną pizzę.