• Wycieczka Oświęcim, Wadowice, Jezioro Mucharskie

• 27 września 2021 roku uczniowie klasy VII i VIII byli na wycieczce. Zwiedzili muzeum Auschwitz-Birkenau, następnie przejechali kolejką po Wadowicach szlakiem Karola Wojtyły. Później udali się do cukierni na słodki poczęstunek - kremówki. Na zakończenie wycieczki odbył się rejs po Jeziorze Mucharskim.

• 28 WRZEŚNIA ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

• Uczniowie naszej szkoły aktywnie obchodzili  Dzień Jabłka. Klasa I poznała szczegółową budowę jabłka oraz przygotowała pyszny i zdrowy sok jabłkowy. Natomiast uczniowie klasy II aktywnie popularyzowali zalety odżywcze i zdrowotne jabłka.  Przygotowali mały poczęstunek dla każdej klasy.

• 17 IX 2021

• Dnia 17 września w naszej szkole odbył się apel z okazji  82 rocznicy napaści armii czerwonej na Polskę. W trakcie tego spotkania odczytano wiersz Zbigniewa Herberta "17 IX" i przypomniano wydarzenia z 17 września 1939 roku.

• Konkurs "Bezpieczne Wakacje" rozstrzygnięty

• Celem konkursu było bezpieczne przedstawienie zachowań podczas wakacji.

Wsród wyróżnionych znalazła się nasza uczennica Justyna Walkowiec z klasy VI.

Gratulujemy!

Zdjęcie: https://jablonka.pl

• Witaj szkoło 1 września 2021

• Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021/2022 rozpocznie się mszą świętą o godzinie 8:00.

Po krótkim przemówieniu przez dyrektor szkołydzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-VIII wraz z wychwawcami spotkają się  w swoich klasach.

Paiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.

Do zobaczemia

dyr. Barbara Zgama

• Pomagamy Kubusiowi

• 31 maja w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna na rzecz Kubusia Bachuli. Samorząd uczniowski wraz z opiekunami przygotowali cegiełki w postaci babeczek, galaretki i gofrów. Cała brać uczniowska zaangażowała się w akcję. Wspolnymi siłami zebraliśmy kwotę 2888zł. Wszystkim zaangażowanym uczniom, nauczycielom i rodzicom składamy serdeczne podziękowania.

• Dzień Dziecka 2021

• "Nie ma dzieci, są ludzie"

Kochani Uczniowie,

w dniu Waszego święta życzenia pełne radości i uśmiechu przyjmijcie od Dyrekcji i Nauczycieli.

• Mama – najpiękniejsze słowo świata

26 maja 2021

wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia

W tym ważnym dniu każde dziecko – duże i małe – pamięta o swojej Mamie. W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas młodszych składają życzenia swym Mamom w małych grupach.

Były piosenki, wiersze i samodzielnie wykonane upominki. Padły najważniejsze słowa: DZIĘKUJĘ, DZIĘKUJEMY; życzymy ZDROWIA i RADOŚCI, będziemy grzeczni, bo WAS KOCHAMY.

Jan Czerwień poeta z Chyżnego w wierszu pt. „Mama” w prosty sposób nazwał jej rolę w życiu dzieci:

Uc sie dziecko zycio –

Króciutko pedziała

A pote kochała, kochała

I przykład dawała.

• Rok 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja

• W roku 2021 obchodzimy 230 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Sejm Wielki 3 maja 1971r. uchwalił Konstytucję Obojga Narodów. Była ona pierwszą konstytucją w nowożytnej Europie i drugą na świecie po amerykańskiej. Konstytucja 3 Maja przekształcała państwo w monarchię konstytucyjną, wprowadzała zasadę trójpodziału władzy oraz dwuizbowy Sejm, który był wyrazicielem suwerennej woli narodu. Dzień Uchwalenia Konstytucji uznano za święto narodowe, które pożniej z powodu 123 lat niewoli kraju zostało zawieszone.

Święto 3 Maja przywrócono w 1919 roku. Jednak zostało ono zdelegalizowane przez okupantów hitlerowskich i sowieckich podczas II Wojny Światwej. Zakazane było rózwnież w PRL. Dopiero od roku 1990, 3 Maja jest oficjalnym Świętem narodowym Polaków.

Prace na knkurs z okazji 3 Maja : klasa VI Magdalena Walkowiec, Patrycja Warciak, Filip Palenik

Audio :

Wiersz Julii Kondys Klasa VI

Wiersz Magdaleny Walkowiec Klasa VI

• Boże Narodzenie

• Bóg się rodzi, moc truchleje…

Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy

SP NR 1 w Podwilku

Z okazji świąt Bożego Narodzenia wiele dobroci, radości, ciepła rodzinnego

oraz błogosławieństwa Bożej Dzieciny w każdym dniu Nowego 2021 Roku.

Niech w każdym domu zagości miłość i pokój płynący z Narodzenia Pana.

• Mikołajki 2020

• Miło nam poinformować, że nasi uczniowie: Dominika Śmiech, Kamila Chowaniec, Filip Palenik i Laura Grapa zostali nagrodzeni w konkursie Mikołajkowym 2020, organizowanym przez proboszcza parafii pw. św. Brata Alberta w Jabłonce-Borach, Wójta Gminy Jabłonka Antoniego Karlak oraz Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce. Gratulujemy!

• Dzień patrona szkoły

• 22 października 2020 roku w naszej szkole obchodziliśmy święto naszej Patronki- Świętej Jadwigi Królowej. Z tej okazji uczniowie klasy V przygotowali akademię pod opieką pani Małgorzaty Brandys i pani Anny Trybus. Celem akademii było przybliżenie naszym uczniom ważniejszych epizodów z życia Świętej Jadwigi  Królowej oraz uwrażliwienie na wartości, którymi kierowała się w swoim życiu nasza Patronka.